Tag "Твитер порака"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да ги заштитиме малолетниците во дигиталниот свет

„Сите сме повикани да се обврзиме за да ги заштитиме малолетниците во дигиталниот свет“ – е пораката која папата Фрањо ја објави на својот на Твитер профил @Pontifex, на 9

Ватикан Вести

Папата во порака на Твитер ја истакна вредноста на молитвата

„Десницата Твоја, Господи, се прослави со сила; десната рака Твоја, Господи, го уништи непријателот.“ (2Мој. 15, 6)“ Таа реченица е избрана за тема на овогодинешната Молитвена осмина за единство на

Ватикан Вести

Кој не трпи со братот кој страда нека го преиспита сопственото човештво

Кој не трпи со братот кој страда, макар и да припаѓа на друга вероисповед, јазик или култура, треба да го преиспита сопственото човештво – порача папата Фрањо на 11 јануари

Ватикан Вести

Папата: Бог чекори по прашинливите патишта на нашиот живот

Бог чекори по прашинливите патишта на нашиот живот, и познавајќи го нашиот вознемирен копнеж за љубов и среќа нè повикува на радост – напиша папата Фрањо во својата порака која

Ватикан Вести

Бог стана Дете за да ни ја покаже својата нежност

Божиќното време во литургиската година се приближува кон крајот, поточно ќе заврши

Ватикан Вести

Твитер порака на Папата: Мирот е возможен

Во името Исусово можеме со своето сведоштво да покажеме дека мирот е возможен

Ватикан Вести

Твитер порака на Папата за празникот на Богородица од Гвадалупе

Да се гледа Богородица од Гвадалупе значи да се сетиме дека Господовата

Ватикан Вести

Пораката на Папата на Твитер на Меѓународниот ден на детето

Да работиме заедно за децата да можат да нѐ гледат со насмевка, и да го сочуваат бистриот

Ватикан Вести

По повод денот на ООН папата Фрањо објави порака на Твитер

По повод Денот на Обединетите нации, Светиот Отец во пораката која ја објави на Твитер,

Вести

Папата ја заврши својата апостолска посета на Колумбија

Папата ја заврши својата апостолска посета на Колумбија и во Рим пристигна на 11 септември 2017 година, кратко пред 13 часот според локално време.