Tag "роденден"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо ја прими делегацијата на наградата Мајка Тереза

Во саботата, 17 декември 2022 година, на својот 86-ти роденден, папата Фрањо прими делегација на наградата Мајка Тереза, „храбра жена која помина низ вистински духовни бури со темнина внатре“, која

Ватикан Вести

Папата Фрањо денес полни 85 години

Папата Фрањо деветти пат по ред го слави својот роденден како Петров наследник, зачувувајќи го стилот својствен на неговиот понтификат.

Ватикан Вести

Папата Фрањо денес го слави својот 84 роденден

Не заборавајте денес да измолите барем една кратка молитва за нашиот Папа.

Ватикан Вести

Папата наполни 83 години

По повод роденденот на Папата пристигнуваат желби и молитви на верниците од целиот свет

Ватикан Вести

Папата ги поздрави монахињите и волонтерите во амбулантата Света Марта

Голема радост владееше во салата Павле VI која беше исполнеѕа со децата и вработени од амбулантата света Марта, која дава помош на деца, посебно на новороденчињата со потешкотии. Папата заедно

Ватикан Вести

Папата го прослави својот 81 роденден

Папата Фрањо на 17 декември 2017 година наполни 81 години. Тоа е неговиот петти роденден кој го слави

Вести Македонија

Честитики од Богопосветените лица до бискупот Стојанов

На 9 април 2017 Цветници, Богопосветените лица кои делуваат во градот Скопје го посетија Скопскиот

Ватикан Вести

Папата посака мирна, плодна и со вера исполнета старост

На крајот од светата Литургија која за својот осумдесети роденден со кардиналите ја служеше

Размислување Свет

Мала Богородица – Роденден на Пресвета Марија

Родендените се убави прилики кога се трудиме и се обидуваме да ја покажеме блискоста и приврзаноста на нашата мила личност. Семејството и пријателите се собираат околу личноста

Ватикан

Папата го прослави својот роденден со младите од “Католичка акција“

„Одете по патот на доброто, прошката, мирот и солидарноста. Отфрлете го злото, војната, одмаздата и себичноста“, тоа беше повикот на папата Фрањо упатен кон околу 60 млади