Tag "Духовни вежби"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Во Скопје се одржаа духовни вежби за Сестрите Евхаристинки

Од 16 до 21 мај 2022 година во провинцијалната куќа во Скопје Сестрите Евхаристинки имаа духовни вежби, кои ги предводеше дон Паво Шекерија, катедрален парох во Скопје.

Uncategorized

Во Скопје завршија духовните вежби за свештениците

Со света Литургија и и химната Тебе Боже Те фалиме, на 4 мај 2022 година во Скопје завршија духовните вежби за свештениците од Скопска бискупија и Струмичко – скопската епархија.

Ватикан Вести

Духовни вежби за Папата и Римската курија

Духовни вежби. Папата: Се молиме за потребите на Црквата и на целото човештво Папата во своето пладневно обраќање за време на молитвата Ангел Господов во недела 6 март 2022 година

Ватикан Вести

Папата: Да бидеме соединети во молитвата

Духовните вежби во Великиот пост на Римската курија оваа година, поради пандемијата, нема да се одржат. На сите учесници Папата им подари книга со наслов „Имај го Господ во срцето“,

Ватикан Вести

Откажани заедничките духовни вежби за Римската курија

Канцеларијата за печат при Светиот Престол на 20 јануари 2021 година соопшти со оглед на моменталната здравствената опасност дека членовите на римската курија нема да можат да учествуваат заедно на

Вести Македонија

Завршија духовните вежби за свештениците

Со света Литургија и црковната химна „Тебе Боже те славиме“ на 25 септември 2020 година завршија духовните вежби за свештениците од Струмичко – скопска епархија и Скопска бискупија.

Вести Македонија

Во Скопје започнаа свештеничките духовни вежби

На 22 септември 2020 година во просториите на бискупската резиденција во Скопје започнаа духовните вежби за свештениците од Скопска бискупија и Струмичко – скопската епархија.

Ватикан Вести

Завршија духовните вежби за папата Фрањо и Римската курија

На крајот од духовните вежби одржани во Домот на божествениот Учител во Арича, папата Фрањо се заблагодари на опатот Џани за размислувањата во минатите денови со кои ги предводеше духовните

Ватикан Вести

Папата Фрањо ги започна духовните вежби со Римската курија

Во недела попладне, 10 март 2019 година папата Фрањо заедно со кардиналите и епископите од Римската курија заминаа на духовни вежби во манастирот „Божествениот Учител“ во Аричиja, во близина на

Ватикан Вести

Бенедиктинец ќе ги предводи духовните вежби за Папата и Римската курија

Отец Бернардо Франческо Марија Џијани, поглавар на опатијата Сан Минијато ал Монте во Фиренца, ќе ги води духовните вежби за Великиот псот за папата Фрањо и членовите на Римската курија,