Tag "посета"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го посети почесниот папа Бенедикт XVI

Папата Фрањо минатиот четврток, 21 декември 2017 година, го посети својот претходник почесниот

Вести Свет

Бангладеш со нетрпение го очекува Папата

Надежта за католиците во Бангладеш е дека посетата на Светиот Отец ќе обезбеди поголема сигурност

Ватикан Вести

Католиците и православните заеднички се заземаат за мир

„Заедничката поддршка на христијаните на Блискиот Исток ќе помогне на повисоко ниво да се зајакнат

Ватикан Вести

Кардинал Паролин во Москва се сретна со Лавров

„Ова е добра можност за да се проверат, разгледат и зацврстат нашите билатерални односи”.

Ватикан Вести

Кардинал Паролин се сретна со митрополитот Иларион

Папскиот државен секретар, кардинал Пиетро Паролин за време на четиридневната посета на Русија

Ватикан Вести

Папата ја посети римската парохија „Свети Пјер Дамијани“

На 21 мај 2017 година попладнето, папата Фрањо ja посети парохија „Свети Пјер Дамијани”,

Вести Македонија

Бискупот Стојанов го посети Бигорскиот манастир

На 03 мај 2017 Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх монс. д-р Киро Стојанов, во придружба на скопскиот

Ватикан Вести

Папата во недела ќе посети римска парохија

Папата Фрањо во недела 26 февруари 2017 година ќе ја посети римската парохија во Понте ди Ноне

Ватикан Вести

Надбискупот Галагер за патувањето во Јапонија

Мир, човекови права, разоружувањето, тоа се главните теми за кои надбискупот Пол Р. Галагер,

Вести Македонија

Бискупот Стојанов на посета „Ad limina apostolorum“ во Рим

Скопскиот бискуп и апостолски егзарх монс. д-р Киро Стојанов кој е член на Меѓународната бискупска