Tag "деца"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Децата од општините од Италија погодени од земјотресот го посетија Папата

На 3 јуни 2017 година во склоп на иницијативата „Детски воз“, Светиот Отец се сретна со 400 деца

Ватикан Вести

Зошто Бог дозволува децата да страдаат?

Зошто Бог дозволува децата да страдаат? Како децата можат да го променат светот?

Вера Семејство

Прва Причест – Како духовно да го подготвите детето?

Пред вашето дете е Првата Причест. Наскоро вашето дете нема да ја дели само Вашата ДНК

Ватикан Вести

Вие сте семејство во кое главниот лек е љубовта

Група деца и млади, пациенти и протагонисти на теливизиската серија „Децата од Бамбино Џезу“,

Вести Македонија

Крстен пат за деца на ридот Самораница

На 26 март 2017 година децата од веронаучната група од парохијата Свети Иван Крстител- Струмица

Вести Македонија

Нова Маала: Духовна обнова за децата од основно образование

Во склоп на Годината на Молитвата во парохијата „Успение на Пресвета Богородица“ во Нова Маала

Вера Семејство

Најважни доблести за вашите деца

Ви донесуваме 5 најважни доблести на кои можете низ текот на годината да ги работите со вашето дете – ден по ден, се разбира! Доблестите бараат храброст и трпеливост. Помина

Ватикан Вести

Средба со родителите на неодамна крстените деца

Светиот Отец на 12 март 2017 година по повод својата пасторална посета на парохијата

Вера Семејство

Како да се молиме за своите деца?

Дали сме свесни колку се важни нашите молитви? Дали сме се запрашале како да се молиме за нашите

Ватикан Вести

Папата крсти 13 деца во домот Света Марта

Папата крсти 13 новороденчиња родени по серијата земјотреси кои го погодија подрачјето