Tag "посета"

Врати се на почетна
Вести Свет

Според аргентински весник Папата ќе ја посети својата татковина во 2020 година

Папата Фрањо ја повтори својата желба дека наскоро сака да ја посети својата татковина, Аргентина. „Со заддоволство би сакал наредната година да ја посетам Аргентина“ го цитира Папата аргентинскиот дневен

Ватикан Вести

Светиот Отец ја посети парохијата „Пресвета Тајна“

Папата Фрањо на 6 мај 2018 година попладне ја посети римската парохија „Пресвета Тајна“, која се наоѓа во градската населба Тор де Шијави

Ватикан Вести

Папата ќе го посети римското светилиште „Божјата љубов“

Канцеларијата за печат на Светиот Престол соопшти дека папата Фрањо на 1 мај ќе го посети римското светилиште „Божјата љубов“ (Divino Amore) каде ќе ја предводи молитвата Бројаница по повод

Ватикан Вести

Папата ќе ја посети заедницата Свети Егидиј

По повод 50 годишнината од основањето на Заедницата свети Егидиј, папата Фрањо ќе ја посети оваа заедница во недела 11 март, во попладневните часови – објави Канцеларијата за печат при

Ватикан Вести

Папата ја посети римската парохија Сан Џелазио

Во искушенијата секогаш треба да си спомнеме на Исус, а во животот да го слушаме Неговото Слово,

Вести Македонија

Бискупот Стојанов во Струмица посети болни и изнемоштени лица

На 11 февруари 2017 година на празникот на Мајка Божја Лурдска, кога се одбележува Светскиот ден на болните, во Струмица по завршувањето на светат Литургија во катедралата епископот Стојанов посети

Ватикан Вести

Папата Фрањо го посети почесниот папа Бенедикт XVI

Папата Фрањо минатиот четврток, 21 декември 2017 година, го посети својот претходник почесниот

Вести Свет

Бангладеш со нетрпение го очекува Папата

Надежта за католиците во Бангладеш е дека посетата на Светиот Отец ќе обезбеди поголема сигурност

Ватикан Вести

Католиците и православните заеднички се заземаат за мир

„Заедничката поддршка на христијаните на Блискиот Исток ќе помогне на повисоко ниво да се зајакнат

Ватикан Вести

Кардинал Паролин во Москва се сретна со Лавров

„Ова е добра можност за да се проверат, разгледат и зацврстат нашите билатерални односи”.