Tag "болница"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Научното истражување насочено кон човекот е од суштинско значење во здравството

Во понеделник, 18 декември 2023 година, папата Фрањо се сретна со делегација од болницата Франческо Миули во италијанската провинција Бари, на југот на Италија, заблагодарувајќи им се за нивните напори

Ватикан Вести

Папата Фрањо е отпуштен од римската болница Гемели

Папа Фрањо се врати во Ватикан во петок наутро, 16 јуни 2023 година откако е отпуштен од болницата Гемели каде на 7 јуни му беше извршена операција.

Ватикан Вести

Папата Фрањо по краткиот престој во болница се врати во Ватикан

Папата Фрањо е отпуштен од Универзитетската болница Агостино Гемели во саботата наутро, на 1-ви април

Ватикан Вести

Папата Фрањо го посети детскиот онколошки оддел во болницата Гемели

Здравствената состојба на папата Фрањо е подобрена, па во петокот попладне го посети Одделот за детска онкологија во поликлиниката „Агостино Гемели“ во Рим, каде што е хоспитализиран од среда, 29

Ватикан Вести

Во наредните денови Папата би можел да биде отпуштен од болницата

Во новиот билтен на директорот на Канцеларијата за печат на Светиот Престол, Матео Бруни стои: „Папата Фрањо го помина попладнето посветувајќи се на одмор, молитва и работни обврски“. Медицинскиот тим

Ватикан Вести

Папата Фрањо се заблагодари за близината и молитвите: Трогнат сум од бројните пораки

По првиот ден поминат во болницата Гемели поради респираторна инфекција, папата Фрањо во четврток 30 март 2023 година испрати порака од својот Твитер профил @Pontifex. Во болницата, пред која се

Ватикан Вести

Кардинал Паролин: Нападот на педијатриска болница во Украина е неприфатлив

Државниот секретар кардинал Пиетро Паролин изрази запрепастеност од руското бомбардирање на педијатриска болница во украинскиот град Мариупол и ја повтори подготвеноста на Светиот Престол да биде посредник доколку тоа биде

Вести Свет

Млад брачен пар ќе ја води првата католичка болница во Ирак

Халдејскиот надбискуп, Башар Вард, го покани младиот брачен пар Савен Огана и Бан Исаки,

Ватикан

Папата се сретна со докторката Мариела Енос

Светиот Отец на 6 септември 2016 година во домот Света Марта се сретна со Мариела Енос претседателка на управниот одбор на детската болница Бамбино Џезу.