Tag "благодарност"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

 Од целиот свет доаѓа благодарност за директниот пренос на утринските Литургии на Папата

Директниот пренос од утринските Литургиски славења на папата Фрањо привлече големо внимание, не само во Италија, туку и во целиот свет.

Вера Духовност

Сега размисли, за што можеш да Му се заблагодариш на Бог?

Сега размисли за што можеш да Му се заблагодариш на Бог? Кога последен пат му се заблагодари за сѐ што имаш? Што е вредно за благодарност? Дали ги поттикнуваш своите

Вести Македонија

Нова Маала – Благодарни свети Литургии

Во вторник 15 ноември 2016 година во парохиската Црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Нова Маала започна циклусот на свети Литургии на накана за секое семејство од истата парохија.

Ватикан

Благодарност на Папата за сведоштвото на Кармен Хернандез

Во катедралата во Мадрид попладнето на 21 јули беше одржан последниот поздрав за Кармен Хернандез, неодамна починатата сооснователка на Неокатекуменскиот пат.

Свет

Искористи го паметно последниот ден од годината: Моли за прошка и простувај!

Некоја посебна таинственост носи последниот ден од годината… Ние тоа го нарекуваме стара година, а тоа всушност е последниот ден од годината која е зад нас.

духовнитекстови Размислување Свет

Еве одличен начин како да поминеш 15 минути со Исус

„Не треба многу да знаеш за тоа дека ми се допаѓаш. Доволно е да ме љубиш. Едноставно разговарај со Мене, како да разговараш со најдобриот пријател.“

Сведоштва Свет

Ѕвездите од НБА лигата му заблагодаруваат на Бога за освојувањето на титулата

Прочитајте што изјавија кошаркарите од победничкиот тим на Голден Стејт Вариорс по освојувањето на титулата.