Tag "авионска несреќа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата испрати телеграма со сочувство по повод авионската несреќа во Непал

Телеграма во која се изразува сочувството на Светиот Отец поради авионската несреќа кај градот Покара во Непал, потпишана од државниот секретар на Папата, кардиналот Пјетро Паролин, е испратена на 16

Ватикан Вести

Папата Фрањо изрази сочувство по повод авионската несреќа во Танзанија

Папата Фрањо моли за жртвите од авионската несреќа во Танзанија што се случи во неделата.

Ватикан Вести

Папата се моли за жртвите од земјотресот и авионската несреќа во Индонезија

На крајот од своето пладневно обраќање на 17 јануари 2021 година, Папата го спомена населението погодено од земјотресот во Индонезија, како и сите оние кои ги загубија животите во авионската

Ватикан Вести

Сочуство на Папата за падот на авионот во Казахстан

Авионот Фокер 100 при полетувањето започнал да ја губи висината, ја урнал бетонската ограда и удрил во една зграда, јавува казахстанскиот Одбор за цивилно воздухоплоство. Папата Фрањо изрази сочуство и

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочуство по повод авионската несреќа

Папата Фрањо упати телеграма со сочувство по повод трагедијата во која на 10 март 2019 година недалеку од Адис Абеба во авионска несреќа загинаа 157 патници и членови на екипажот.

Ватикан Вести

Папата се моли за жртвите од авионската несреќа во Алжир

Папата Фрањо упати телеграма со сочувство до надбискупот на градот Алжир, монс. Пол Десфарџе, изразувајќи длабока болка заради вестите за авионската несреќа која се случи на 11 април  недалеку од

Вести

Папата изрази сочувство за авионската несреќа во Киргистан

Папата Фрањо изрази голема жалост заради трагичната авионска несреќа која на 16 јануари 2017

Ватикан

Ангел Господов: Папата мисли на младите и жртвите од авионската несреќа

На крајот од светата Миса на празникот Цветници, папата Фрањо посебно ги поздрави младите и потсети на Светскиот ден на млади, кој ќе се одржи наредната година во Краков,

Ватикан

Папата изрази сочувство за авионската несреќа во Франција

Светиот Отец изрази сочувство и се придружува на жалоста на роднините на жртвите од авионската несреќа која се случи во среда 25 март на југот од Франција.