Archive

Врати се на почетна
Вести Македонија

Струмица: Вистинскиот маж моли

На 30 јануари 2017 година во парохиската црква „Свети Иван Крстител“ – Струмица започна

Вести Македонија

Биксупот Стојанов на папата Фрањо му ја подари монографијата „Денови на света Мајка Тереза“

За време на посетата Ад Лимина на бискупот Стојанов во Рим и средбата со папата Фрањо на 30 јануари 2017

Вести Македонија

Членовите на Меѓународната епископска конференција „Свети Кирил и Методиј“ на Ад Лимина посета во Рим

Од 30 јануари до 4 февруари 2017 година членовите на Меѓународната епископска конференција „Свети

Ватикан Вера Вести Проповеди

Папата: Мачениците ја водат Црквата напред

Малите прогонети Цркви се најголемата сила на денешната Црква – истакна Светиот Отец во проповедта на светата Литургија на 30 јануари 2017 година во капелата на домот света Марта, говорејќи

Ватикан Вести

Сочувство од папата Фрањо за атентатот во Квебек

Папата Фрањо изрази сочувство за атентатот извршен на 29 јануари 2017 година, во еден Исалмски

Вера Духовност

Богатиот и сиромашниот

Си бил некој богат човек. Тој бил дарежлив и со задоволство им помагал на другите. До неговата куќа имало

Ватикан Вести

Папата со поддршка на Маршот за живот во Вашингтон

Папата Фрањо ја изрази својата поддршка на „Маршот за живот“, кој на 27 јануари 2017 година

Ватикан Вести

Светиот Отец за „бедните по дух“

„Литургијата оваа недела пред нас ги става блаженствата кои воведуваат во големиот говор, познат

Вести Македонија

Бискупот Стојанов на посета „Ad limina apostolorum“ во Рим

Скопскиот бискуп и апостолски егзарх монс. д-р Киро Стојанов кој е член на Меѓународната бискупска

Ватикан Вести

Монашките заедници треба да вложуваат во стручни водачи

На 28 јануари 2017 година Папата ги прими во аудиенција учесниците на пленарното собрание