Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ќе крсти деца од регионот погоден од земјотрес

Папата Фрањо на 14 јануари 2017 година ќе крсти деца од подрачја во околината на италијанските

Ватикан Вести

Видео: Со Папата низ Јубилејот на милосрдието

Секретаријатот за комуникација на крајот од година подготви видео за социјалните мрежи во кое преку

Вести Свет

Во 2016 година се убиени 28 католички пасторални работници

Во текот на 2016 година се убиени 28 католички пасторални работници, а веќе осум години по ред

Вести Свет

Писмо до Папата од католичка парохија од Алепо

Парохијата Свети Фрањо од сирискиот град Алепо испрати писмо до папата Фрањо во пресрет

Вести Македонија

(Видео) Дочек на Нова Година во Радово

Постојат најразлични начини да се дочека Новата Година. Парохијата „Свети пророк Илија“ – Радово веќе со

Вести Македонија

Радово: Не на насилството

Дочекот на Новата 2017 Година и прославата на 1 јануари во парохијата Радово беше под мотото „Не на насилството“,

Вера Духовност

Имаш ли време за Бог?

Денот има 24 часа. Како се служиш со нив? Кому и на што ги посветуваш тие часови?