Tag "средба"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Средба на млади во Гевгелија

Во неделата на Мироносиците, 22 април 2018 година во Центарот „Мајка Тереза“ во Гевгелија се одржа средба на млади од Апостолскиот егзархат во Македонија, на која присуствуваа претставници од сите

Вести Македонија

Скопје: Средба на богопосветените лица

На 3 февруари 2018 година во Катедралната црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје се одржа Духовна обнова за свештениците, монашките заедници и црковните движења

Вести Македонија

Претседателот на Македонски Каритас се сретна со вработените

На 14 ноември 2017 во Скопје, во просториите на Македонски Каритас се одржа прва официјална средба на персоналот на Македонски Каритас со новоименуваниот директор дон Паво Шекерија, на која исто

Вести Македонија

Бискупот Стојанов се сретна со градоначалникот на Загреб

Во среда 20 септември 2017 година, Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија

Вести Македонија

Духовна обнова за девојки во Радово

Во организацијата на општеството на Сестрите Евхаристинки на 15 и 16 септември 2017 година,

Ватикан Вести

Папата се сретна со фудбалерите на Борусија Менхенгладбах

Пред почетокот на Генералната аудиенција, во среда 2 август 2017 година во Малата сала Павле VI папата

Ватикан Вести

Папата се сретна со претседателот Трамп

Утрото на 24 мај 2017 година во Ватикан Светиот Отец се сретна со претседателот на САД,

Ватикан Вести

Папата ќе се сретне со американскиот претседател Трамп

Папата Фрањо ќе го прими американскиот претседател Доналд Трамп на 24 мај 2017 година

Вести Македонија

Скопје: Семејството – надеж и иднина

На 12. март во просториите на Црвениот Крст на град Скопје се одржа средба за семејствата во организација на Движењето на Фоколарите. На средбата  учествуваа стари, млади, и деца од

Вести Македонија

Радово: Средба на млади од Апостолскиот егзархат

Во сабота 11 март 2017 година во парохијата „Свети Пророк Илија“ се одржа средба на млади