Archive

Врати се на почетна
Uncategorized

Црквата мора постојано да биде инструмент на милосрдието

Црквата ја чувствува потребата за обнова на напорите и ентузијазмот во постојана

Ватикан Вести

Ангелите и луѓето – соработници во планот за спасение

Ние и ангелите имаме ист повик: „да соработуваме во планот за Божјото спасение“

Вера Колумни Семејство

За веронауката и родителите

Паралелно со започнувањетo на учебната година започнува и веронаучната година,

Вести Свет

Милион верници ќе молат Бројаница долж полската граница

Иницијативата „Бројаница на границите“: „Веруваме дека ако милион Полјаци молат Бројаница

Ватикан Вести

Папата: Не плаши се да ја кажеш вистината за својот живот

Не плаши се да ја кажеш вистината за својот живот, не плаши се да станеш свесен за своите гревови

Вести Свет

Кардинал Сандри во посета на Романија

Префектот на Конгрегацијата за Источни цркви, кардинал Леонардо Сандри од 28 септември до 1 октомври

Ватикан Вести

Папата до европските бискупи: Негувајте солидарност и братство

Папата Фрањо упати порака до учесниците на Пленеарното заседавање на Советот

Вести Македонија

Бискупот Стојанов се помоли пред моштите на свети Јоаникиј Ракотински

Во четврток 28 септември 2017 година, Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија,

Вести Свет

Видео: Сподели патување

Филипинскиот кардинал Луис Антонио Тагле, претседател на Каритас Интернационалис,