Archive

Врати се на почетна
Вера Колумни

„Лајкот“ на Пресвета Богородица

Науката покажа дека една од најголемите човечки потреби е потребата за потврда, пофалба, да те забележат.

Ватикан Вести

Папата: Логиката на Божјата љубов е логиката на дарувањето

Логика на Божјата љубов е логиката на дарување, логиката на милосрдието

Вести Македонија

Молебен до Пресвета Богородица Утешителка

Во недела 24 септември 2017 година во Паљурци се молеше Молебен до Пресвета Богородица Утешителка

Ватикан Вести

Папата до трапистите: Вашите манастири се привилигирано место на мирот

Папата Фрањо на 23 септември 2017 година ги прими учесниците на Генералниот капитул

Вести Свет

Invictus Games: Конкретен знак на единство меѓу народите

Папата Фрањо испрати порака до учесниците во спортските игри Invictus Games,

Ватикан Вести

Папата го посети римскиот центар за рехабилитација

На 22 септември 2017 година, попладне Светиот Отец изненадно го посети римскиот

Ватикан Вести

Папата донира 150.000 долари за погодените од земјотресот во Мексико

Како последица од земјотресот што со голема јачина го погоди Мексико, според расположивите

Ватикан Вести

Папата загрижен за ксенофобијата кон мигрантите и бегалците

На 22 септември 2017 година, папата Фрањо се сретна со националните директори

Вера Сведоштва

Свети Падре Пио – светец кој ни укажува дека треба да молиме

Падре Пио, понизен сведок Христов кој живееше во послушност,

Духовност Колумни

Деспасито генерација

Знаеш ли што, премногу сме се навикнале на лесното. На помалото. На „деспасито“.