Tag "видео"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Синодата влегува во континентална фаза

Како што Синодaта за синодалноста влегува во нова фаза, Vatican News го нуди првото од серијата видеа за тоа како се подготвува континенталната фаза, по пристигнувањето на документи од бискупско

Ватикан Вести

Видео по повод шестата годишнина од понтификатот на папата Фрањо

По повод шестата годишнина од понтификатот на папата Фрањо која се одбележува на 13 март Ватикан њуз објави видео во кој се прикажани истакнати моменти од последните дванаесет месеци од

Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на Н.В.П. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и епарх Струмичко – скопски

По повод празникот Рождество Христово Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов до верниците и сите луѓе со добра волја упати честитка, која Католици.мк ви го пренесува во целост.  

Ватикан Вести

Видео: Со Папата низ Јубилејот на милосрдието

Секретаријатот за комуникација на крајот од година подготви видео за социјалните мрежи во кое преку

Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на бискупот Стојанов

По повод празникот Рождество Христово – Божиќ, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп

Македонија

Видео: Биди минстрант

За време на средбата со волонтерите на Католици.мк на 27 мај 2016 година во салата на парохијата Свети Иван Крстиел – Струмица е промовиран видео записот „Биди министрант“

Македонија

Струмица: Анимација за Мисиската недела

Во недела 11 октомври во парохијата Свети Иван Крстител – Струмица по завршувањето на неделната света Литургија се одржа анимација за Мисиската недела, која Црквата оваа година ја слави на

Ватикан

Католичкиот универзитет треба да биде свртен кон Бог

Универзитетот треба да биде „свртен кон Бог, кон Исус“ и од Него да ја прима „својата сила, своите идеи, своите поучувања“ – е суштината на видео пораката на Папата