Tag "Путин"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го прими во аудиенција рускиот претседател

Оваа средба беше трета по ред помеѓу папата Фрањо и претседателот Путин

Ватикан Вести

Папата изрази сочуство до семејството на жртвите настрадани во руската подморница

Рускиот претседател со кој ќе се сретне папата Фрањо во четврток 7 јули, рече дека несреќата е голема загуба и побара истрага која треба да ја утврди за причината

Ватикан Вести

Папата Фрањо и рускиот претседател Путин ќе се сретнат во четврток

Оваа средба ќе биде трета по ред помеѓу папата Фрањо и рускиот претседател Владимир Путин

Ватикан Вести

Кардинал Паролин се сретна со митрополитот Иларион

Папскиот државен секретар, кардинал Пиетро Паролин за време на четиридневната посета на Русија

Свет

Во ОН Папата ќе се сретне со Путин

Папата Фрањо за време на посетата на Обединетите нации, 25 септември 2015 година треба да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин,