Tag "Пекорари"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Апостолскиот нунциј и епископот Стојанов се сретнаа со архиепископот г.г. Стефан

Апостолскиот нунциј во Македонија за време на својот дводневен престој во Скопје на 17 декември 2020 година заедно со епископот Киро Стојанов се сретнаа со архиепископот охридски и македонски г.г.

Вести Македонија

Апостолскиот нунциј и епископот Стојанов се сретнаа со Иванов

Апостолскиот нуцниј во Македонија, надбискупот Анслемо Гвидо Пекорари заедно со Скопскиот епископ и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов на 16 јануари 2020 година во епископската резиденција во Скопје

Вести Македонија

Бискупот Стојанов е подготвен да го крсти секое петто родено дете во едно семејство

На празникот Богојавление, 19 јануари 2018 година, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов во заедништво

Вести Македонија

Света Миса по повод сребрениот Јубилеј на Македонски Каритас

На 27 ноември 2016 во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје, на првата Адвентска недела, свечената Евхаристија по повод прославата на 25 годишното постоење и делување

Македонија

Прославен јубилејот 90 години од основањето на парохијата „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица

Јубилејот 90 години од основањето на парохијата Успение на Пресвета Богородица – Струмица е прославен со света архиерејска Литургија во недела 15 ноември 2015 година

Македонија

Катедралата во Струмица слави 90 годишен јубилеј

Во недела 15 ноември 2015 година со почеток во 10.30 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија ќе служи света архиерејска Литургија

Македонија

Радово: Година на посветениот живот – Воплотеното Евангелие во животот на монахињата

Во просториите на парохијата Свети Пророк Илија во Радово на 21 март 2015 година се одржа втората средба на свештениците од Скопска бискупија, Апстолскиот егзархат во Македонија и богопосветените лица,