Tag "Иванов"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Поранешниот претседател Иванов упати честитка до бискупот Стојанов по повод Божиќ

Поранешниот претседател на Репбулика Македонија г-дин Ѓорге Иванов по повод празникот Рождество Христово упати честитка до бискупот Стојанов и целата католичка заедница во Република Македонија, посакувајќи овие празнични денови да

Вести Македонија

Апостолскиот нунциј и епископот Стојанов се сретнаа со Иванов

Апостолскиот нуцниј во Македонија, надбискупот Анслемо Гвидо Пекорари заедно со Скопскиот епископ и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов на 16 јануари 2020 година во епископската резиденција во Скопје

Вести Македонија

Папата Фрањо го прими претседателот Иванов

На 26 мај 2017 година во Апостолската палата во Ватикан Светиот Отец го прими во аудиенција

Ватикан

Папата го прими претседателот Иванов

Папата Фрањо во сабота 31 окотмври 2015 година во Апостолската палата го прими претседателот на Република Македонија Георге Иванов, кој потоа се сретна со ватиканскиот државен секретар