Tag "г.г. Стефан"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов упати честитка до архиепископот Г.г. Стефан по повод празникот Рождество Христово

По повод празникот Рождество Христово Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов упати честитка до Архиепископот охридски и македонски Г. г. Стефан и Светиот Архиерејски синод, која

Вести Македонија

Архиепископот Васил беше примен од претседателот Пандаровски и архиепископот Стефан

На 20 мај 2021 година претседателот Стево Пендаровски ги прими Архиепископот Кирил Васил, администратор на епархијата во Кошице, Хенрик Маркуш, амбасадор на Словачка во Македонија, Франтишек Рабек, воен ординариј и

Вести Македонија

Бискупот Стојанов упати честитка по повод Велигден до г.г. Стефан и САС на МПЦ – ОА

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов, на 15 април 2020 година упати честитка по повод празникот Воскресение Христово до архиерејскиот синод на МПЦ – АО

Вести Македонија

Апостолскиот нунциј и епископот Стојанов се сретнаа со архиепископот г.г. Стефан

Апостолскиот нунциј во Македонија за време на својот дводневен престој во Скопје на 17 декември 2020 година заедно со епископот Киро Стојанов се сретнаа со архиепископот охридски и македонски г.г.

Вести Македонија

Кардиналот Пуљиќ се сретна со поглаварот на МПЦ – ОА г.г. Стефан

На 20 ноември 2017, за време на својата пасторална посета на Црквата во Македонија надбискупот и митрополит Врхбосански кардиналот Винко Пуљиќ се сретна со Архиепскопот Охридски и Македонски г.г. Стефан

Вести Македонија

Бискупот Стојанов присуствуваше на прославата 50 годишнина од возобновувањето на Охридската Архиепископија

По повод педесет годишнината од возобновувањето на Охридската архиепископија, Н.В.П. монс. др. Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија, присуствуваше на свечената академија која се одржа во соборната

Вести Македонија

Бискупот Стојанов се помоли пред моштите на свети Јоаникиј Ракотински

Во четврток 28 септември 2017 година, Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија,

Македонија

Воениот бискуп монс. Вукшиќ се сретна со г.г. Стефан

На 3 јуни 2016., воениот бискуп во БиХ монс. д-р Томо Вукшиќ заедно со Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија монс. д-р Киро Стојанов,