Archive

Врати се на почетна
Вера Колумни Семејство

СЛАВЕТЕ ГО ИСУС, а не ноќта на вештерките!

Навистина католиците не треба да слават „Ноќ на вештерки“, бидејќи треба да се посветат на молитва

Вера Проповеди

Слово Божјо за денес: Слово за твојата душа

Од светото Евангелие според Лука (9, 23-27)

Ватикан Вести

Папата: Добриот пастир се приближува до отфрлените

Добриот пастир се приближува до отфрлените, способен е да почувствува сочувство

Ватикан Вести

Папата: На човештвото му се заканува самоубиство

На човештвото му се заканува самоубиство – рече папата Фрањо зборувајќи за заканите од нуклеарното оружје, во текот на посетата на седиштето на Дикастеријата за промовирање интегрален човеков развој.

Вера Сведоштва

Од школата на свети Лука

Што ќе научиме од школата на свети Лука

Вера Сведоштва

Свети Евангелист Лука

Денес е празник на Светиот Евангелист Лука. Неговото Евангелие е наречено Евангелие

Вести Македонија

Именувани нови директори на Македонски Каритас и Радио Марија Македонија

На 29 октомври 2017 во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје, за време на светата Литургија,

Ватикан Вести

Папата: Божјиот сон за нас е да Го љубиме Него и ближниот

Исус својот живот го поминал проповедајќи и правејќи го она што вистински е важно и клучно,

Вести Свет

Кардинал Паролин: Каква култура предлага Европа денес

Фокусирајќи се на најитните предизвици со кои Европа се соочува и со намера да поттикне расправа