Tag "божиќна честитка"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов упати честитка до архиепископот Г.г. Стефан по повод празникот Рождество Христово

По повод празникот Рождество Христово Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов упати честитка до Архиепископот охридски и македонски Г. г. Стефан и Светиот Архиерејски синод, која

Вести Македонија

Богопосветените лица од Скопје му го честитаа Божиќ на бискупот Стојанов

На 24 декември 2020 година, претставници на Богопосветените лица од градот Скопје го посетија Скопскиот бискуп и Струмичко – скопскиот епарх монс. д-р Киро Стојанов и во таа прилика му

Вести Македонија

Христос се роди – славете Го!

Почитувани читатели на порталот Католици.мк, Христос се роди – славете го! Со овој христијански поздрав ви го честитаме Рождеството Христово и ви посакуваме мир, здравје, благосостојба и спасение, на вас,

Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на Н.В.П. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и епарх Струмичко – скопски

По повод празникот Рождество Христово Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов до верниците и сите луѓе со добра волја упати честитка, која Католици.мк ви го пренесува во целост.  

Вера Вести Македонија Проповеди

Божиќна честитка на Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија

 Почитувани гледачи, слушатели, читатели браќа и сестри, христијани и луѓе со добра волја!

Вести Македонија

(ВИДЕО) Божиќна честитка на бискупот Стојанов

По повод празникот Рождество Христово – Божиќ, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп

Македонија

Ви навестувам голема радост – денес ви се роди Спасител (Лк 2,10-11)

Божиќна честитка до свештенството, монаштвото и до верниците на Католичката црква во Република Македонија.

Македонија

Божиќна честитка на Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов

Дојде кај Своите, но Своите не Го примија (Ив 1,11)