Македонија

Врати се на почетна
Вести Македонија

Премиерот Џафери упати честитка до бискупот Стојанов по повод празникот Велигден

Претседателот на Владата на Македонија, Талат Џафери, по повод празникот Воскресение Христово – Велигден упати честитка до Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов, која ја

Вести Македонија

Поглаварот на МПЦ -ОА, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан упати честитка до бискупот Стојанов по повод пранзикот Велигден

По повод празникот Велигден поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, упати честитка до Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р

Вести Македонија

Реисул – Улема на ИВЗ во Македонија Х .Хфз. Шаќир еф. Фетаи упати честитка до бискупот Стојанов за празникот Велигден

По повод празникот Велигден Реис – Улема на ИВЗ во Македонија Х .Хфз. Шаќир еф. Фетаи упати честитка до Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов,

Вести Македонија

Д-р Ѓорге Иванов, поранешен претседател на Македонија, упати честитка до бискупот Стојанов за празникот Велигден

По повод празникот Велигден поранешниот претседател на Македонија д-р Ѓорге Иванов упати честитка до Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов, која ја пренесуваме во целост.

Вести Македонија

За празникот Велигден Претседателот Пендаровски упати честитка до бискупот Стојанов

По повод празникот Велигден претседателот на Македонија Стево Пендаровски упати честитка до Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов, која ја пренесуваме во целост. Почитуван бискуп

Вести Македонија

Бискупот Стојанов ја служеше Литургијата Вечера Господова

На Велики Четврток, 28 март 2024 во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје, на Велики Четврток, свечената Литургија Вечера Господова ја предводеше Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс.

Вести Македонија

Бискупот Стојанов во Скопската катедрала служеше Света Литургија со посвета на миро

Светата Литургија со посвета на миро на Велики Четврток, 28 март 2024 година, во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје ја предводеше Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс.

Вести Македонија

Прославен празникот Цветници во Скопската катедрала „Пресвето Срце Исусово“

Во недела 24 март 2024 година, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов, во сослужение на катедралниот парох о. Винко Маслаќ и директорот на Македонски Каритас о.

Вести Македонија

Епископот Стојанов во посета на Хрватска и Словенија

Монсињор д-р Киро Стојанов од 20 до 22 март 2024 година беше во посета на Хрватска и Словенија, остварувајќи работни средби со повеќе челни луѓе на Црквата во овие земји.

Вести Македонија

На Водно се молеше традиционалниот Крстен Пат

Во сабота 23 март 2024 годиина, во пресрет на празникот Цветници, според грегоријанскиот календар, се одржа традиционалниот Крстен пат на Водно во организација на катедралната парохија Пресвето Срце Исусово –