Tag "честитка"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до патријархот Кирил: Да бидеме миротворци за Украина

Папата Фрањо упати велигденска честитка до рускиот православен патријарх Кирил и се помоли за украинскиот народ кој копнее за „нова зора која ќе стави крај на темнината на војната“.

Вести Македонија

Христос се роди – славете Го!

Почитувани читатели на нашата страница!

Uncategorized Вести Македонија

Христос се роди – Славете Го!

Да застанеме пред божиќната пештера или пред некоја икона на која е претставено Рождеството Христово. Да го побараме со очи Богомладенецот и говорејќи со нашето срце да му ги пренесеме

Вести Колумни Македонија

Година на милости

Крајот на годината е пригоден момент да се направи осврт на случувањата кои заминаа во својата историја, но кои истовремено се плод на минатото и надеж за иднината.

Вести Македонија

Честитка од Македонски Каритас до епископот Стојанов по повод инаугурацијата на новата епархија и устоличувањето на првиот Епарх

По повод свечената инаугурација на новооснованата епархија „Успение на Пресвета Богородица во Струмица – Скопје“ и устоличувањето на првиот епарх монс. д-р Киро Стојанов, во име на Македонски Каритас честитка

Вести Македонија

Македонски Каритас ја честиташе 25 годишнината на Хрватски Каритас

На 24 ноември Хрватски Каритас ја прослави 25 годишнината од своето делување. По тој повод директорот на Македонски Каритас дон Паво Шекерија упати честитка до директорот на Хрватски Каритас монс.

Вести Македонија

Кардинал Пуљиќ упати честитка до епархот Стојанов

По повод воздигнувањето на Апостолскиот егзархат во епархија на 28 јуни 2018 година честитки до Н.В.П. д-р Киро Стојанов упати кардинал Винко Пуљиќ, надбискуп и митрополит Врхбосански.

Вести Македонија

Премиерот Заев упати писмо со честитки до бискупот Стојанов по повод воздигнувањето на Апостолскиот егзахрхат во Епархија

По повод воздигнувањето на Апостослкиот егзахат во Епархија премиерот Зоран Заев, на католиците во Република Македонија, им го честиташе воздигнувањето на Апостолски егзархат во Македонија, во Епархија, од страна на

Вести Македонија

Честитики од Богопосветените лица до бискупот Стојанов

На 9 април 2017 Цветници, Богопосветените лица кои делуваат во градот Скопје го посетија Скопскиот

Ватикан Вести

Папата Фрањо му го честиташе Божиќ на почесниот папа Бенедикт XVI

На 23 декември 2016 година попладне Светиот Отец го посети манастирот „Mater Ecclesiae“ кој се наоѓа