Tag "сведоштво"

Врати се на почетна
Вера Сведоштва

Аврил Лавин во новиот сингл пее како Бог ја спасил од смртта

„Една вечер мислев дека ќе умрам, и прифатив дека ќе умрам. Мојата мајка лежеше со мене во креветот и ме држеше. Се чувствував како да се давам. Задишано се молев:

Вера Сведоштва

Бог упорно го бараше моето срце

Како келнер, кој 15 години живеел оддалечен од Црквата можеше да стане свештеник? Одговорот на Хуан де Кацарес звучи вака: „Бог упорно го бараше моето срце и во откривањето на

Ватикан Вести

Папата во Света Марта: Да бидеме сол и светло за другите

Во проповедта на Литургијата на 12 јуни 2018 година во домот Света Марта папата Фрањо истакна дека христијанското сведоштво треба да биде втемелено на ставот понизност, кој се состои во

Вера Сведоштва

Сведоштво на човекот кој го преживеа крвопролевањето во Лас Вегас

Пукањето во Лас Вегас одзеде голем број жртви. Таа трагедија пак на Тејлор Бенге му помогнала да го запознае Бог, за кој трвди дека го спасил…

Вера Сведоштва

Фра Ибрахим се врати во Алепо за да биде со својот народ

„Црквата е Мајка која се грижи за човечките потреби не само со побожни зборови

Вера Сведоштва

Карлота Нобилe: Туморот ја излечи мојата душа

Може ли некој да стане светец за само неколку месеци? Ова е приказната за Карлота која својот крст го носела радосно.

Вера Сведоштва

Монахиња во Сирија сведочи за силата на светата Бројаница

Христијаните во неволја прашуваа: Како да одиме на бојното поле и да убиваме?

Вера Сведоштва

„Само Ти биди во моето срце“

Многумина се чудат кога ќе слушнат дека некој во денешно време оди во манастир

Вера Сведоштва

Џастин Бибер сведочи за Исус Христос

Колку некој и да се обидува да ја претстави верата на Џастин Бибер дека е лицемерна алатка за публиката,