Tag "Радио Марија"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Годишна средба на Радио Марија од Европа

На 2 март 2021 година виртуелно се одржа Европската годишна средба на директорите, претседателите и координаторите на Радио Марија во Европа. На средбата учество зеде и Радио Марија Македонија, преставувано

Вести Македонија

Радио Марија: Духовно поклонение „Твојот народ на пат“

Светското семејство на Радио Марија ја поттикна иницијативата „Твојот народ на пат“ сакајќи да испрати силна порака во 2021 година вдахновена од повикот на Богородица за пост, молитва и правење

Вести Македонија

Епископот Стојанов се сретна со директорот на Радио Марија

На 25 септември 2020 година во епископската резиденција во Скопје, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов, оствари средба со директорот на Радио Марија, о. Гоце

Вести Македонија

Света Литургија за покојниот Емануеле Ферарио

На 11 јули 2020 година во просториите на Радио Марија се служеше света Литургија по повод смртта на основачот на Светското семејство Радио Марија г-дин Емануеле Ферарио. Светата Литургија ја

Вести Македонија

Епископот Стојанов упати телеграма со сочувство по повод смртта на г-дин Емануеле Ферарио

Повод смртта на г-дин Емануеле Ферарио, основач на Светското семејство на Радио Марија, монс. д-р Киро Стоанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх упати телеграма со сочувство до претседателот

Вести Свет

Почина основачот на Радио Марија Емануеле Ферарио

Емануеле Ферарио основач и почесен претседател на Радио Марија почина на 8 јули во 89 година од животот – јавува на својата интернет страница Радио Марија Македонија.

Вести Македонија

Во месец мај најдете време за Светата Бројаница

Драги посетители на порталот Католици.мк и драги слуштели на Радио Марија

Uncategorized

Света Бројаница со епископот Стојанов на Радио Марија

Вечерва, четврток 19 март 2020 година во 21.00 часот на Радио Марија ќе се моли Света Бројаница со Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов.

Ватикан Вести

Радио Марија започна со акцијата „Ѕвездено небо за Исус“

На 15 декември 2019 година Радио Марија ја започна божиќната акција насловена „Ѕвездено небо за Исус“. По завршувањето на светите Литургии во парохиската црква „Раѓање на свети Иван Крстител“ –

Вести Македонија

Поклоници од Македонија го почуствуваа мирот на Меѓугорје

Радио Марија во соработка со парохиите од Струмичко – скопската епархија и Скопска бискупија од 10 до 13 Октомври 2019 година го организира второто поклонение во Меѓугорје, Босна и Херцеговина,