Tag "монашки заедници"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Кардиналот Пуљиќ се сретна со поглаварот на МПЦ – ОА г.г. Стефан

На 20 ноември 2017, за време на својата пасторална посета на Црквата во Македонија надбискупот и митрополит Врхбосански кардиналот Винко Пуљиќ се сретна со Архиепскопот Охридски и Македонски г.г. Стефан

Вести Македонија

Кардиналот Пулиќ ги посети монашки заедници во Скопје

Во понеделникот, на 20 ноември 2017 година, на последниот ден од својата пасторална посета на Црквата

Ватикан Вести

Папата до монаштвото: Излезете од своите сигурни зони

По повод 4000 број на списанеито „La Civiltà cattolica“ објавени се извадоци од разговорот на папата