Tag "Австрија"

Врати се на почетна
Вести Свет

Австриските бискупи загрижени за одлуката на Уставниот суд за истополови брaкови

Со многу критичен тон виенскиот надбискуп и претседател на Австриската бискупска конференција

Ватикан Вести

Папата: Абортусот е злосторство, апсолутно зло!

Минатата недела организацијата „Млади за живот“ ја започна својата овогодинешна

Македонија

Бегалците и интеграцијата во Европа

Во австрискиот град Клагенфурт од 30 септември до 02 октомври 2016 година во организација на повеќе католички организации од Австрија и Германија се одржа симпозиум на тема: „Странец бев и

Ватикан

Папата се сретна со австриските скијачи

Пред Генералната аудиенција во среда 20 април, папата Фрањо во Ватикан ги прими претставниците на на Австрискиот скијачки сојуз.