Tag "лепра"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ангел Господов: Имајте доверба во Христовото слово, кое го менува светот и срцата

Повикани сме да имаме доверба во Христовото слово, да се отвориме за милоста на Отецот и да дозволиме да нè преобрази милоста на Светиот Дух – рече папата Фрањо. После

Вести Свет

Почина пакистанската Мајка на лепрозните

Сестра Рут Фау, меѓународно позната германска лекарка и монахиња, која својот живот го посвети на борба

Сведоштва Свет

Мајка Тереза: Да се љуби до болка

Ќе ви зборувам за едно чудо, за фактот дека лепрозните родители раѓаат потполно здрави деца. Пред да се роди детето, родителите ги подготвуваме еден ден со храброст да ни го

Ватикан

Папата: Бог никој не отрфла

Вистинската религија се однесува со прифаќање на објавата на Бог, кој е Отецот и кој се грижи за секое човечко создание – рече Папата пред молитвата Ангел Господов, во недела