Tag "кардинал Пел"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кардинал Пел ослободен од обвиненијата

По 13 месеци затвор и неосновани обвнувања, 78 годишниот австралиски кардинал Џорџ Пел во вторник 7 април 2020 година со едногласна одлука на Австралискиот врховен суд ги поништи претходно донесените

Ватикан Вести

Кардинал Пел: Обвинувањата се лажни

На конференцијата за медиумите, која е одржана во Ватикан на 29 јуни 2017 година

Ватикан Вести

Соопштение од Светиот Престол за обвинувањата против кардинал Пел

Светиот Престол со жалење ја прими веста за обвиненијата поднесени во Австралија против кардинал Џорџ Пел