Tag "Европски парламент"

Врати се на почетна
Вести Свет

Христијански корени: Европскиот парламент за прв пат поставува божиќна пештера

Шпанската пратеничка во Европскиот парламент упорно се бореше за овој симбол на европските корени.

Вести Свет

Ирачкиот надбискуп номиниран за наградата Сахаров на Европскиот парламент

Халдејскиот надбискуп на Мосул Наџиб Михаел Муса е меѓу номинираните за Наградата Сахаров која ја доделува Европскиот парламент.

Вести Македонија

Бискупот Стојанов славеше света Миса за ЕУ во Европскиот парламент

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов во вторник 4 декември 2018 година, служеше света Миса во капелата на зградата на Европаскиот парламент во Брисел

Вести Македонија

Во Европскиот парламент бискупот Стојанов ја отвори изложбата за Света Мајка Тереза

На повик на хрватската пратеничка Маријана Петир, на 4 демкември 2018 година, во Европскиот парламент во Брисел Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс д-р Киро Стојанов

Вести Свет

Повеќе од 350 луѓе се молеа во Европскиот парламент

„Еве ме, Господи“ беше мотото на овој настан!

Вести Свет

Децата од Сирија со апел за мир до Европскиот парламент

Преставници во Европскиот парламент оваа недела по пат на директна видео врска имаа можност во живо да слушнат сведоштва на деца од разрушениот сириски град Алепо и со нив да