Tag "Прва Света Причест"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Прва Света Причест – на празникот на Пресветата Евхаристија во парохијата Свети пророк Илија во Радово

Бискупот Стојанов, по повод празникот на Пресветата Евхаристија и Првата Света Причест во парохијата „Свети Пророк Илија“ – Радово, ја предводеше светата Архиерејска литургија во сослужение со парохот и декан

Вести Македонија

Прва Света Причест во Нова Маала

На 27 мај 2018 година, на празникот Духовден дванаесет деца од парохијата „Успение на Пресвета Богородица“ во Нова Маала за прв пат пристапија на Божјата трпеза и обновувајќи го Крсниот

Вести Македонија

Прва Причест во Петралинци

На светата Литургија на празникот Сите Светии, во недела 11 јуни 2017 година, четири деца од парохијата

Македонија

Прва Света Причест во Чанаклија

На 29 мај во црквата посветена на Великомаченикот Георги Победител во Чанаклија, Прва Света Причест примија седум првопричесници.