Tag "почесен Папа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Надбискупот Генсвајн: „Почесниот Папа е полн со желба за живот“

Ова изјава на личниот секретар на почесниот Папа следуваше откако Бенедикт XVI во порака со сочувство изрази надеж дека „ќе се придружи на пријателите во небото“…

Ватикан Вести

Средба на двајца Папи и пет кардинали

Папата Фрањо и новите кардинали во среда вечерта, 28 јуни 2017 година го посетија почесниот

Ватикан

Почесниот папа Бенедикт XVI слави 88 роденден

На утринската Литургија папата Фрањо на својот претходник почесниот Папа Бенедикт му го честита 88 роденден! Оваа света Миса ја служам за него и ве повикувам за него да молите,

Ватикан

Папата Фрањо му го честита именденот на Бенедикт XVI

На празникот Свети Јосиф, 19 март папата Фрањо во телефонски разговор со почесниот папа Бенедикт XVI му го честита именденот, чиј што заштитник е токму свети Јосиф.