Tag "именден"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Сестрите Евхаристинки му го честитаа именденот на епископот Стојанов

Во пресрет на празникот Свети Кирил и Методиј, Сестрите Евхаристинки од Провинцијата на Божјото Провидение во Македонија на чело со својата провинцијална настојателка с. Бернардина Сирачева му го честитаа именденот

Ватикан Вести

Папата го прослави својот именден

Папата Фрањо го прослави својот роденден со оние во најголема потреба и бездомници од Рим”, стои во соопштението од Апостолската служба за милостина,

Македонија

Честитки за именденот на бискупот Стојанов

Свештеници и монахињите од Апостолскиот егзархат во Македонија и Скопска бискупија, како и од редакцијата на христијанското списание Светлина, интернет страницата Католици.мк и Радио Марија

Ватикан

Именденот на Папата

Црквата на 23 април го слави свети Ѓорѓи и тоа на посебен начин, бидејќи воедно слави и именден на Хорхе Марија Берголио, на папата Фрањо. По тој повод за Радио

Ватикан

Папата Фрањо му го честита именденот на Бенедикт XVI

На празникот Свети Јосиф, 19 март папата Фрањо во телефонски разговор со почесниот папа Бенедикт XVI му го честита именденот, чиј што заштитник е токму свети Јосиф.