Tag "Велигденска честитка"

Врати се на почетна
Вера Вести Македонија Проповеди

(ВИДЕО) Велигденска честитка на бискупот Стојанов: Не бој се, стадо мало – Алилуја!

По повод празникот Воскресение Христово, Скопскиот бискуп и епарх Струмичко – скопски до верниците и сите луѓе со добра волја упати Велигденска честитка, која Католици.мк ја пренесува во целост:

Македонија

Велигденска честитка до бискупот Стојанов од Богoпосветените лица

На Велика сабота 26 март 2016 година свештениците, монахињите и богословите кои делуваат во Скопје се собраа во бискупската резиденција и на Скопскиот бискуп и Аапостолски егзарх во Македонија