Бискупот Стојанов се сретна со хрватската амбасадорка во РМ Баришиќ

Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија, монс. д-р Киро Стојанов, во вторник 22 март 2016 година во просториите на Ординаријатот, ја прими амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Даниела Баришиќ, соопштено е од ординаријатот.

Амбасадорката Даниела Баришиќ, која е родена 1971 година во Шибеник, на почетокот од септември стапи на должноста во Скопје, каде непосредно по пристигнувањето ги предаде акредитивните писма на престедателот Ѓорге Иванов. Пред стапувањето на должноста во Скопје беше портпаролка во хрватското министерството за надворешни и европски работи.

к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк
Категорија: Македонија

За авторот