Tag "сведочење"

Врати се на почетна
Размислување Свет

Кој е на прво место во моето срце?

Со што зрачи мојот живот? Дали јас сведочам? Ако сведочам, кого или што сведочам? Дали тоа има некаква важност? Дали тоа се однесува на сите нас или само на некои?

Сведоштва Свет

Нејмар ја славеше победата со траката на главата на која пишуваше „100 ИСУС“

Младата фудбалска ѕвезда, бразилскиот репрезантативец и член на Барселона Нејмар да Силва Сантос Јуниор вчера се придружи на бројните фудбалери кои не се срамат јавно да посведочат за својата вера.

Ватикан

Папата: Светиот Дух нè води и поучува

И денес во Божјо име убиваат христијани, а Светиот Дух дава сила за сведочење со мачеништво – истакна Светиот Отец во проповедта на светата Литургија на 11 мај во капелата