Tag "Преображение"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ангел Господов: Господ воскресна и не дозволува темнината да го има последниот збор

Да се чуваме од духовната мрзеливост и да овозможиме Христовото светло да свети насекаде. Со овие зборови папата Фрањо се обрати на присутните верници на плоштадот Свети Петар пред неделната

Ватикан Вести

Ангел Господов: Бог се објавува на Крстот

Преображението ни помага да го сфатиме пасхалното таинство – истакна папата Фрањо на молитвата

Вера Сведоштва

Преображение Господово

Свеченоста на празникот Преображение Господово која ја славиме нѐ повикува да направиме едно

Ватикан Вести

Настанот Преображение Господово ни нуди порака на надеж

Настанот Преображение Господово ни нуди порака на надеж, нѐ повикува да се сретнеме со Исус