Tag "Пол Ричард Галагер"

Врати се на почетна
Македонија

Екслузивно интервју на Католици.мк со Н.Е. надбискупот Пол Ричард Галагер, секретар за односи со државите во Државниот секртаријат на Ватикан

За време на престојот во Македонија на Н.Е. надбискупот Пол Ричард Галагер, секретар за односи со државите во Државниот секрeтаријат на Светиот Престол, директорот на Радио Марија и главен и

Вести Македонија

Бискупот Стојанов и надбискупот Галагер служеа света Литургија во Скопската катедрала

Во недела 19 јуни 2022 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов во заедништво со Секретарот за односи со државите при Државниот секретаријат на Светиот Престол,

Вести Македонија

СКОПЈЕ: Заедничка света Литургија на бискупот Стојанов и надбискупот Галагер

Во недела 19 јуни 2022 година со почеток во 10.30 часот во Катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје бискупот Стојанов и надбискупот Пол Ричард Галагер, секретар за односи со државите

Ватикан Вести

Папата ја прими претседателката на Република Словачка

Папата Фрањо во понеделник 14 декември 2020 година во аудиенција ја прими претседателката на Република Словачка Зузана Чапутова, која потоа се сретна со секретарот за односи со државите, надбискупот Пол

Ватикан

Монсињор Галагер: Папата нè повикува да гледаме на светот со очите на милосрдието

За обраќањето на папата Фрањо до дипломатскиот кор, акредитираните дипломати при Светиот Престол, на традиционалната годишна средба на 11 јануари,