Tag "хуманитарна криза"

Врати се на почетна
Вести Свет

Апел за Либан

Каритас во регионот на Блискиот Исток и Африка на 17 август упати итен апел за помош на Либан истакнувајќи дека хуманитарната ситуација се влошува до невидени размери.

Вести Свет

Бискупите на НР Конго предупредуваат на големата неисхранетост на деца

Монс. Марсел Мадила, надбискуп на Кананга: Ако не им се помогне веднаш на децата, може да имаме илјадници мртви

Вести Свет

Хуманитарна криза во Сомалија

Состојбата на сомалискиот народ и понатаму е многу тешка: 363 илјади деца страдаат од неухранетост,

Ватикан Вести

Помош од Папата за хуманитарната криза во Украина

Во име на папата Фрањо за Божиќ ќе биде предадена првата рата од помошта за хуманитарната криза