Tag "Светски ден"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо повика на инклузивна иднина за мигрантите и бегалците (+Видео)

Објавено е видеото на папата Фрањо за 108. Светски ден на мигрантите и бегалците, кој се одбележува на 25 септември 2022 година.

Вести Македонија

(Видео) Честитка на епископот Стојанов по повод Светскиот ден на акушерките и медицинските сестри и техничари

По повод Светскиот ден на акушерките и медицинските сестри и епископот Стојанов упати честитка за нивната посветена работа која ја пренесуваме во целост