Tag "Пиемонт"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо во ноември ќе го посети Асти во италијанската провинција Пиемонт

Веста ја соопшти бискупот на тој град во италијанската провинција Пиемонт. Папата ќе пристигне во Аста на 19 ноември 2022 година за да се сретне приватно со членовите на семејството,

Ватикан Вести

Монсињор Марини именуван за бискуп во Тортоно

На 29 август, папата Фрањо го именува долгогодишниот раководител на папските литургиски славења, монс. Гвидо Марини (56) за бискуп во бискупијата Тортона (Пиемонт) на северот на Италија, објави Канцеларијата за