Tag "пари"

Врати се на почетна
Ватикан

Парите не треба да бидат животна цел

Христијанинот го згрешил патот ако премногу е наврзан на парите – стои во Твитер пораката на Светиот Отец објавен во вторник 25 август на профилот @Pontifex.

Ватикан

Монсињоро Сорондо за „Laudato si“ и економијата

Нарекувањето на енцикликата Laudato si’ „Зелена енциклика“ не му се допаѓа на Светиот Отец, а тоа тој секогаш го истакнува кога има прилика, истакна бискупот Марсело Санчез Сорондо

Ватикан

Кардиналот Паролин: Ирскиот референдум е пораз за човештвото

„Не само пораз на христијанските принципи, туку и пораз за човештвото“. Со овие зборови Ватиканскиот државен секретар кардиналот Пјетро Паролин ги оквалификува резултатите од референдумот

Свет

Блуд, пари и успех – пат до среќата или горка осаменост?

Некогаш помислуваме вака: да ги зграбиме парите, сексот и успехот и да ги ставиме во садот на своето срце и на крајот да направиме коктел кој се вика среќа. Изгледа