Tag "Непал"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повика на прекин на огнот во Газа: Се убива иднината на децата

По молитвата Ангел Господов, Папата упати апел за мир поради сериозната ситуација во Израел и Палестина. Нека се направи сѐ за да се избегне ширење на конфликтот, беше неговото барање,

Ватикан Вести

Папата испрати телеграма со сочувство по повод авионската несреќа во Непал

Телеграма во која се изразува сочувството на Светиот Отец поради авионската несреќа кај градот Покара во Непал, потпишана од државниот секретар на Папата, кардиналот Пјетро Паролин, е испратена на 16

Ватикан

Каритас во Непал по земјотресот: Населението е слабо згрижено

Најмалку два милиони луѓе има потреба од помош по силниот земјотрес кој на 25 април го погоди Непал. Во неделата во пладневниот говор папата Фрањо ги повика сите луѓе на