Tag "минута за мир"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: На 8 јуни да посветиме минута молитва за престанок на војните во светот

Папата Фрањо поттикна на учество во молитвената иницијатива „Минута за мир“, повикувајќи ги верниците да се придружат на молитвата за крај на војните што го пустошат светот, посебно во Украина

Ватикан Вести

Папата повикува во вторник сите да посветат една минута за мир

Папата Фрањо во недела 6 јуни 2021 година по завршувањето на молитвата Ангел Господов повика во вторник 8 јуни 2021 година, секој според својата верска традиција да посвети по една

Ватикан Вести

Папата повика на „Минута за мир“

Каде и да се наоѓате и било што да работите, потребно е на 8 јуни во 13.00 часот да запрете на една минута и да молиме ѕа основиот дар за

Вести Свет

Минута за мир – Меѓурелигиска молитва во цел свет

„Минута за мир“, е денешната иницијатива за меѓурелигиска молитва, во спомен