Tag "катедрален хор"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов ги прими членовите на Катедралниот хор од Скопје

Во вторник 27 декември 2022 година во бискупската резиденција на Водно, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх во посета ги прими членовите на Катердалниот

Вести Македонија

Катедралниот хор „Пресвето Срце Исусово“  – Скопје прослави два јубилеја

 Во неделата на 26 ноември во Скопската катедрала „Пресвето Срце Исусово“ беа одбележани две годишнини: 115 години од постоењето на катедралниот хор „Пресвето срце Исусово“ и 20 години од постојаниот

Вести Македонија

Прославен празникот на Света Сесилија во Скопје

Празникот на светата Сесилија заштитничката на музиката и музичарите, на 22 ноември 2016 година свечено се прослави со Светата Миса

Македонија

Во Скопје прославен празникот света Сесилија

Во недела 22 ноември 2015 година во катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје со света Литургија катедралниот хор и бендот на млади „Агапе” ја прославија својата заштитничка света Сесилија.