Tag "Карибите"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Излечете ги болните рани што ја навредуваат саканата Латинска Америка

Во четврток, на 4 мај 2023 година, папата Фрањо ги прими во аудиенција членовите на Организацијата на католичките универзитети на Латинска Америка и Карибите, кои ги охрабри да бидат „католици“,

Ватикан Вести

Папата до младите од Карибите: Љубовта никогаш не престанува

Папата Фрањо упати видео порака до учесниците на „Денови на млади од Карибите“, кои започнаа на 10 јули, а ќе завршат на 23 јули. Во ценаторот на вниманието на таа

Ватикан

Папата: На светот му се потребни милосрдни свештеници

На светот му се потребни милосрдни свештеници затоа што милосрдието го менува светот – истакна Светиот Отец во видео пораката до епископите од Латинска Америка и Карибите