Tag "кардинал Кевин Фарел"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

„Осаменоста“ во центарот на темата на Папата за 4. Светскиот ден на баби и дедовци и стари лица

Папата Фрањо ја објави темата на својата порака за овогодинешниот Светски ден на бабите и дедовците и старите лица под наслов: „Не отфрлај ме во староста“.

Ватикан Вести

Папата до семејствата: Црквата е со вас, Црквата е во вас!

Привршува 10. Светска средба на семејствата во саботата доцна попладне, 25 јуни 2022 година, на плоштадот Свети Петар со света Литургија, која ја служеше префектот на Дикастеријата за лаици, семејство