Tag "говор"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Матео Бруни: Папата не ја велича империјалистичката логика

Директорот на Канцеларијата за печат на Светиот Престол ги појасни зборовите кои папата Фрањо, кои спонтано ги изговори на 25 август во видео-врска со учесниците на Денот на руската младина

Ватикан

Историски говор на Папата во Конгресот на САД

Папата во говорот во Конгресот истакна четири големи ликови од американската историја: Абрахам Линколн, Мартин Лутер Кинг, Дороти Деј и Томас Мертон и преку објективот на нивните соништа и дела

Сведоштва Свет

Говор на Мајка Тереза при посета на Скопје: Бидете свети

„Господ Бог толку многу го сакаше и го милуваше светот, што го даде својот Син за Блажената Дева Марија да биде наша светлина на патот на љубовта

Ватикан

Папата до Корејските бискупи: Нашиот живот е служење

На средбата „Ад лимина“ Папата се сретна со бискупите од Кореја и Монголија, на кои им порача да бидат секогаш во близина со свештениците, богопосветените лица како