Tag "Владимир Путин"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ќе се сретне со Владимир Путин

На 4 јули 2019 година во Ватикан, папата Фрањо ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, објави Светиот Престол

Вести Свет

Русија: Писмо на католичките епископи до Владимир Путин

Католичките бискупи во Русија го поздравија реизборот на Владимир Путин за претседател на Руската Федерација со писмо потпишано од претседателот на епископска конференција монсињор Клеменс Пикел, епископ на Саратов.

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочувство до Владимир Путин

На 19 декември 2016 година во главниот град на Турција е извршен атентат на рускиот

Ватикан

Папата се сретна со Владимир Путин

Папата Фрањо во среда 10 јуни го прими во аудиенција во Ватикан, рускиот претседател Владимир Путин. „Средбата од приватен карактер се одржа во Апостолската