Tag "Богота"

Врати се на почетна
Вести Свет

Црквата во Колумбија со маратон на солидарност тргнува во акција

Под геслото „Верата значи да делуваш“ надбискупијата на главниот град во Колумбија Богота започнува на 6 и 7 август кампања за солидарност со цел конкретни мерки за помош на најсиромашните.

Ватикан Вести

Папата пред иконата Дева Марија на Бројаницата од Чикинкира

После долгата обиколка на плоштадот „Боливар“ во центарот на Богота, каде што го очекуваат

Ватикан Вести

Папата ја осуди „густата темнина“ која ѝ се заканува на Колумбија

Над еден милион верници, кои на 7 септември 2017 година, учествуваа на светата Литургија

Ватикан Вести

Папата до младите: Сонувајте големи работи

Нарекувајќи се поклоник на мирот и надежта, папата Фрањо охрабри околу 22 илјади млади

Вести Свет

Пораката на Папата до учесниците на Светскиот самит на нобеловците за мир

Нека напорите вложени во градењето мостови за мир и помирување во Колумбија, ги вдахнат сите